Българските книги

Всички теми които не са за определена възраст, а се отнасят за образованието като цяло.
Харесай/сподели във facebook
Българските книги от toncho05 Апр 2018, 22:56
Баба ми е пенсионерка, но въпреки годините си, продължава да чете, запазила е любовта си към хубавите книги, най-вече българските. Скоро има имен ден и искам да я изненадам с някоя по-непозната българска книга. Какво бихте ми препоръчали?
toncho

Re: Българските книги от ivelinapetrova06 Апр 2018, 13:40
Скоро ми попадна една много интересна книга, казва се "Писатели и други български омайници". Автор е Григор Николов. Може да я откриеш в https://ciela.com/knigi . В нея се разкриват малко известни факти, документи за живота на големи български писатели и книжовници. Като се започне от Кирил и Методий и се стигне до Емилиян Станев, Радичков и Валери Петров. Авторът търси отговори на много провокативни въпроси, не са пропуснати и литературните борби, скандали, дори дуели. Вярвам, че всеки един литератор, ще се радва на такова новаторско и провокативно четиво.
ivelinapetrova

Re: Българските книги от toncho26 Апр 2018, 17:58
Подарих я на баба. Нямаш представа колко много се зарадва. Прочете я веднъж и каза, че в най-скоро време ще я прочета пак. Книгата много си заслужавала. Тя е истински ценител.
toncho

Re: Българските книги от ivelinapetrova29 Апр 2018, 13:44
Радвам се, че ти е харесала. Според мен също е много добра.
ivelinapetrova

Назад към Общ форум за образование